Gmina Krzywda
Gmina Krzywda

Gmina Krzywda Witamy w serwisie

epuap
LGD Razem
LGD Razem
MAPA
BURZA
MAPA
Wrota Lubelszczyzny
Profilaktyka piersi
 • Przypomnienie

  Przypomnienie
  [19.09.2014 r.]

  Przypomnienie o trzeciej racie opłaty za posiadane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych
    Urząd Gminy w Krzywdzie przypomina, że 30 września br. mija termin uiszczenia przez przedsiębiorców trzeciej raty opłaty za posiadane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.   Niedokonanie opłaty w wymaganej wysokości w wyżej wymienionym terminie spowoduje wygaśnięcie zezwolenia. Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygasło z powodu niedokonania opłaty będzie mógł wystąpić z nowym wnioskiem nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.
  W przypadku dokonywania płatności przelewem, za dzień wpłaty przyjmuje się datę obciążenia rachunku bankowego Gminy.

   

 • ZAPROSZENIE
  [18.09.2014 r.]

 • Narodowe czytanie w GBP

  Narodowe czytanie w GBP
  [18.09.2014 r.]

      W tym roku cała Polska czytała dzieła polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie przyłączyła się do akcji organizując spotkanie w piątkowe popołudnie 5 września, w przeddzień Narodowej akcji, pod nazwą „Trylogia Henryka Sienkiewicza przy fontannie”. Słoneczna pogoda umożliwiła przeprowadzenie akcji w letniej scenerii przed budynkiem Centrum Kultury i Integracji Społecznej.

     Jako lektorzy wystąpili m.in. Wójt Gminy Krzywda Pan Jerzy Kędra, Zastępca Pani Barbara Kot, Pan Waldemar Abramek Przewodniczący Komisji do Spraw Oświaty, Kultury i Zdrowia, oraz Pani Małgorzata Prządka Dyrektor GBP w Krzywdzie wraz z pracownikami. Fragmentów Pana Wołodyjowskiego, Potopu oraz Ogniem i Mieczem można było posłuchać w wykonaniu nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie, w Fiukówce, w Krzywdzie, w Radoryżu Smolanym oraz z Woli Okrzejskiej jak również zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Radoryża Kościelnego. Wszyscy chętni mogli liczyć na postawienie, pamiątkowej pieczęci, przesłanej z kancelarii Prezydenta, na czytanych książkach. Piękna pogoda, a także znakomite interpretacje utworów Sienkiewicza przedstawione przez wszystkich zgromadzonych gości wprowadziły optymistyczny nastrój w plenerowe spotkanie przy fontannie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok !

   

   GALERIA

   

   

 • Jak ożywić świetlice wiejskie

  Jak ożywić świetlice wiejskie
  [18.09.2014 r.]

     Zarząd Lokalnej Grupy Działania   zaprasza na  3-dniowe szkolenie skierowane dla lokalnych liderów z obszaru Lokalnej Grupy Działania ,,RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” z terenu gminy Krzywda i Stanin.
  Szkolenie  odbędzie się w dniach  23, 24 i 29 września 2014 r.  w godz. 900-1600 w miejscowości  Krzywda, gm. Krzywda w  lokalu  Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie, ul. Łukowska 20.
  Temat szkolenia: ,,Aktywizowanie mieszkańców przy wykorzystaniu świetlic wiejskich”.


  Program szkolenia (pobierz)
  Karta zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu  (pobierz)


     Planowana liczba uczestników szkolenia - 20 osób.  O uczestnictwie w szkoleniu będzie decydować kolejność zgłoszeń.
  Prosimy o zgłaszanie  udziału w szkoleniu  dostarczając ,, Kartę zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu”  najpóźniej w dniu  22.09.2014 r.  do godz. 13.00  za pośrednictwem  e-maila,  osobiście , pocztą  lub faxem na nr  25 798 2439.

   

 • Planowane wyłączenia na terenie Gminy Krzywda
  [18.09.2014 r.]

  PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa Rejon Energetyczny Siedlce zawiadamia, że planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców

   

  Stacja tr. nr 0609 Radoryż Kościelny II

  w dniu 23 września  2014 r. (wtorek)

  Radoryż Kościelny nr od 59 do 97 

   Godziny wyłączeń: 11:00 – 14:30


» archiwum

Wyszukiwarka

Data: 24.09.2014
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kursy Walut

EURO: 4.18
Dolar USA: 3.24
Funt brytyjski: 5.30
Frank szwajcarski: 3.46

Średni kurs NBP z dnia: 2014-09-23

Pogoda

Stan pogody:pogodnie pogodnie
WSW
9 km/h
max.14°C
min.4°C
dane udostępnia www.meteogroup.pl

Apteka dyżurna:
22.09.2014 - 25.09.2014 ul.Dmocha 2
21-400 Łuków