Gmina Krzywda
Gmina Krzywda

Gmina Krzywda Witamy w serwisie

epuap
LGD Razem
LGD Razem
MAPA
BURZA
MAPA
Baza
Wrota Lubelszczyzny
Profilaktyka piersi
 • Absolutorium przyjęte

  Absolutorium przyjęte
  [27.06.2016 r.]

      Rada Gminy Krzywda podczas sesji dokonano uroczystego zaprzysiężenia nowo wybranej Radnej Pani Zofii Nowak.   

      Rada Gminy Krzywda udzieliła także wójtowi Jerzemu Kędrze absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji w poniedziałek 27 czerwca za uchwałą w tej sprawie było 11 radnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

   

  Jednym z poważniejszych zadań w 2015 roku była budowa drogi w Krzywdzie od ronda do trasy na Osiny oraz od końca Krzywdy w kierunku Adamowa. Była to wspólna inwestycja realizowana z Powiatem Łukowskim. Samorządy pokryły połowę kosztów, a resztę pozyskały z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Kolejna ważna inwestycja to dokończenie budowy kanalizacji w Hucie Dąbrowie i Podosiu, która była współfinansowana z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

   

  » czytaj więcej
 • Bezpłatne szkolenia zawodowe

  Bezpłatne szkolenia zawodowe
  [23.06.2016 r.]

  FUNDACJA ROZWOJU LUBELSZCZYZNY zaprasza mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 18-29 lat, pozostających bez pracy, nie uczestniczących w kształceniu i szkoleniu do udziału w projektach „Czas dla młodych – program aktywizacji zawodowej osób młodych” i „Trampolina sukcesu – program aktywizacji zawodowej osób młodych”.

   

  » czytaj więcej
 • Będą pieniądze na drogi

  Będą pieniądze na drogi
  [17.06.2016 r.]

     Gmina Krzywda otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na przebudowę dróg. Na liście rankingowej projektów, które dostaną dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ogłoszonej przez Urząd Marszałkowski w Lublinie są dwie inwestycje w gminie Krzywda.To przebudowa drogi Krzywda - Kolonia Burzec - Szczałb i Huta Dąbrowa - Teodorów - Wielgolas - Stary Patok. - W pierwszym przypadku prace będą prowadzone na odcinku o długości prawie 3 kilometrów we wsi Szczałb, od trasy powiatowej Krzywda - Adamów w kierunku świetlicy i kościoła. Druga inwestycja dotyczy około 2 kilometrów drogi w Laskach. Obydwie trasy w terenie zabudowanym zostaną poszerzone, a na całych odcinkach położymy nowy asfalt - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra. Według kosztorysu modernizacja drogi w miejscowości Szczałb może kosztować ponad 1 milion 260 tysięcy złotych, z czego 800 tysięcy to dotacja z PROW.

   

     Szacunkowa wartość inwestycji w Laskach to prawie 920 tysięcy, w tym ponad 580 tysięcy stanowią środki unijne. Ostateczne koszty robót będą znane po rozstrzygnięciu przetargów na wykonanie robót, a te mają być ogłoszone gdy gmina podpisze umowy o przyznaniu dofinansowania. Obydwie drogi mają być przebudowane w tym roku.

   

 • Bezpieczne wakacje
  [16.06.2016 r.]

  List Prezesa KRUS 

 • ZAPROSZENIE
  [16.06.2016 r.]

   

   

  Regulamin Przegląd Talentów 2016

  Regulamin Turniej Sołectw 2016

   

   


» archiwum

Wyszukiwarka

Data: 01.07.2016
Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Kursy Walut

EURO: 4.39
Dolar USA: 3.95
Funt brytyjski: 5.26
Frank szwajcarski: 4.05

Średni kurs NBP z dnia: 2016-07-01

Pogoda

Stan pogody:przejaśnienia przejaśnienia
WSW
7 km/h
max.29°C
min.16°C
dane udostępnia www.meteogroup.pl
OSTRZEŻENIA POGODOWE

Apteka dyżurna:
30.06.2014 - 03.07.2014 ul.Dmocha 2
21-400 Łuków