Jesteś tutaj: Start / Samorząd / Władze Gminy

Władze Gminy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wójt

Wójt Gminy

Jerzy Kędra

(0-25) 755-12-90 

(0-25) 755-10-06  w.112

 

mgr inż. rolnictwa
ur. 10.09.1960 r. w Staninie
żonaty – żona Marzanna z domu Chmiel, nauczyciel mgr nauczania zintegrowanego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Krzywdzie
troje dzieci:
córka - Milena 24 lat absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie licencjat kierunek: fizjoterapia, studentka IV roku farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie;
syn – Arkadiusz 21 lat student III roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie kierunek: logistyka;
syn – Szymon 13 lat uczeń I klasy Gimnazjum nr 2 w Radoryżu Kościelnym.


Wykształcenie:

  • Szkoła Podstawowa w Staninie rok ukończenia 1975;
  • Państwowe Technikum Rolniczo – Łąkarskie w Radoryżu Smolanym 1975 – 1980 r.
  • Wyższa Szkoła Rolniczo – Pedagogiczna w Siedlcach 1984 – 1991 r.
  • Studia Podyplomowe:
  • Akademia Podlaska w Siedlcach kierunek: Zarządzanie Oświatą 2001 r.
  • Akademia Podlaska w Siedlcach – kierunek: Służba Cywilna Administracji Publicznej, Zarządzanie Jednostkami Terenowymi oraz Rozwój Regionalny i Lokalny 2004 r.
  • Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach – Certyfikat w zakresie „Public Relations” Model Partnerstwa Lokalnego z Departamentem Pracy Stanów Zjednoczonych 2003 r.
  • Akademia Obrony Narodowej w Warszawie – Wyższy Kurs Obrony 2005 r.

Zatrudnienie:
01.09.1980 r. – Urząd Gminy w Krzywdzie
07.01.1982 r. – Instruktor Służby Rolnej
07.01.1982 r. – 30.10.1982 r. – Zasadnicza Służba Wojskowa
01.11.1982 r. – 01.09.1984 r. – Referent administracyjny
Od 01.09.1984 r. – Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół w Krzywdzie
19.11.2002 r. – 20.11.2006 r. –Wicestarosta Łukowski II kadencji
21.11.2006 r. – 05.12.2006 r. – Wicestarosta Łukowski III kadencji
Od 05.12.2006 r. – Wójt Gminy Krzywda.

 

Aktywność samorządowa:

  • Radny Rady Gminy Krzywda w latach 1990 - 1998 r. członek Zarządu i Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Gminy Krzywda
  • Radny Rady Powiatu Łukowskiego 1998 -2006 r.
  • 1998 – 2002 r. – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
  • 2002 – 2006 r. – Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu.
  • Osiągnięcia w pracy samorządowej:
  • oddanie do użytku rozbudowanych szkół w Krzywdzie, Hucie Dąbrowie, Okrzei i Fiukówce
  • oddanie do użytku nowowybudowanej szkoły w Radoryżu Smolanym
  • oddanie do użytku sal gimnastycznych w Krzywdzie i Okrzei
  • oddanie do użytku zmodernizowanych placówek oświatowo – wychowawczych ponadgimnazjalnych w powiecie łukowskim
  • oddanie do użytku zmodernizowanych z udziałem środków UE dróg i obiektów sportowych, wybudowanie drogi powiatowej Stanin – Krzywda – Adamów – Krzówka
  • wykonanie II etapu kanalizacji w Krzywdzie
  • wykonanie modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Podosiu
  • wybudowanie  trzeciej oczyszczalni ścieków w Okrzei przy udziale środków z mechanizmu Norweskiego NFOŚiGW w Warszawie
  • realizacja II etapu kanalizacji wsi Huta Dąbrowa i Podosie z udziałem środków UE
  • utworzenie 5 Punktów Przedszkolnych z pozyskanych środków UE w Fiukówce, Radoryżu Smolanym, Okrzei, Woli Okrzejskiej, Anielinie
  • remont, modernizacja, budowa kilkunastu świetlic – strażnic w gminie Krzywda
  • zakup samochodów bojowych, ratowniczo – gaśniczych dla OSP w: Krzywdzie, Gołych Łazach, Fiukówce
  • modernizacja dwóch Ośrodków Sportu i Rekreacji w Krzywdzie i Hucie Dąbrowie oraz budowa boisk wielofunkcyjnych o nawierzchni  poliuretanowej.

Najważniejsze odznaczenia i wyróżnienia:

  • Odznaka „Zasłużony dla Oświaty” 1996 r.
  • Brązowy Krzyż Zasługi - 1999 r.
  • Brązowa Odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” 2004 r.
  • Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa” 2004 r.
  • Srebrny Medal „Za zasługi dla pożarnictwa” 2009 r.
  • Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności Kraju” 2005 r.
  • Srebrny Medal „ Za zasługi dla obronności Kraju” 2010 r.

Zainteresowania:

  • sport – piłka nożna, piłka siatkowa;
  • ogrodnictwo;
  • dobry społecznik.

Zastępca Wójta

Z-ca Wójta

Barbara Kot

(0-25) 755-10-06  w.113

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-09-21
Data publikacji:2015-09-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Test
Liczba odwiedzin:4125